Buty dla dziecka – jak wybrać te najlepsze?

Odpowiednie obuwie dziecięce to nie lada wyzwanie. Jednak jest bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju stopy dziecka. Dodatkowym wyzwaniem są najmłodsi, którzy jeszcze nie podpowiedzą nam czy nóżka ciśnie, czy but nie jest za duży i czy wygodnie się w nim chodzi. Wiadomo, zdrowa stopa to bosa stopa. Jeżeli maluch stawia kroki po domu nie trzeba go ograniczać i może śmiało przemierzać domowe kąty bosą stopą. Co jednak jeżeli kroki stawiane są coraz pewniej i nadchodzi czas poszerzania miejsc spacerowych o pobliski park czy plac zabaw? Albo kiedy w żłobku potrzebne są miękkie kapcie? Jak dobrać odpowiednie buciki dla najmłodszych? Jak wybrać te, które oferują nie tylko unikatowy design, ale także będą zdrowe dla rozwoju malucha? Sprawdź, jak wybrać zdrowe buty dla dzieci.

Buty dla dzieci stawiających pierwsze kroki

Zakup pierwszych bucików powinien być szczególnie przemyślany. W tym czasie mięśnie stopy malucha dopiero się kształtują i są szczególnie wrażliwe na bodźce zewnętrzne. Źle dobrane buty mogą skutkować poważnymi zniekształceniami stóp i innymi dolegliwościami w przyszłości. Jakie powinny być pierwsze buty dziecięce?

  • dobrze dopasowane – powinny być stabilne, a jednocześnie nie powinny krępować ruchów dziecka
  • elastyczna podeszwa – aby sprawdzić czy podeszwa jest odpowiednio elastyczna istnieje prosty sposób. Po zgięciu bucika powinna ona zginać się wraz z nim na wysokości palców. Pozostała część powinna być sztywniejsza.
  • lekkie – to dopiero początki przygód malucha z bucikami, warto postawić na takie, których prawie nie odczuje

Dobrej jakości buciki dziecięce to często spory wydatek. I na krótko. Stopa dziecka wciąż szybko rośnie. Jest to jednak inwestycja w przyszłość i warto raz na sezon kupić porządne buciki, które oszczędzą problemów w przyszłości. Dobrym sposobem jest zorganizowanie zbiórki wśród np. dziadków. Z pewnością z chęcią zaangażują się i zamiast kolejnej grającej zabawki zainwestują w całkowicie bezpieczne dla malucha buciki. 

Jak dobrać odpowiedni rozmiar butów dla dzieci?

To szczególnie trudne zadanie. Maluch nie włoży bucika i nie powie nam czy pasuje idealnie. Podczas takiego mierzenia nawet starszak potrafi wywinąć numer i podciągnąć paluszki. Wtedy dopiero po powrocie do domu zaczyna się narzekanie, że buciki są za małe. Brzmi znajomo? Mierzenie na oko przy butach dla dzieci odpada. Warto skorzystać ze starej metody – kartka papieru i długopis. Na stronie producenta bobux jest zakładka, w której pokazane jest jak prawidłowo zmierzyć stopę dziecka i dobrać najlepszy rozmiar. Warto pamiętać, aby odrysować i zmierzyć obie stopy. Po co? Nie zawsze stopy są równe! Wtedy rozmiar bucika dobieramy do tej większej. 

Buty bobux – rodzinna marka

Za powstaniem tej marki stoi – przypadek. Powstała ona z osobistej potrzeby najmłodszej wtedy w rodzinie Chloe. Gdy nadszedł czas doboru pierwszych kapci państwo Bennet przeszukiwali sklepy w celu dobrania idealnego pierwszego obuwia dla swojego dziecka. Wbrew pozorom wcale nie były to łatwe zakupy. A gdy okazało się, że wszystkie dostępne na rynku modele nie były odpowiednie – postanowili działać. Zrobili buciki sami. Z naturalnych materiałów, odpowiednich dla małej stopy. Tak właśnie powstał pierwszy model powszechnie znanych kapci soft sole. Zaczęło się od stworzenia bucików na własne potrzeby, a teraz buty dla dzieci bobux są znane na całym świecie.

Buty dla dzieci Bobux – garść informacji

Buciki marki Bobux są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Podczas ich produkcji nie używa się metali ciężkich, barwników azotowych czy innych niebezpiecznych substancji. To bardzo ważne przy bucikach dla najmłodszych. Aby ułatwić wybór odpowiednich bucików bobux wprowadził serie, w których buciki dobrane są odpowiednio do wieku dziecka. Soft sole to seria miękkich kapci wyprodukowanych z miękkiej skóry naturalnej, które nie krępują stópki. Kolejna seria to Step Up. Tutaj znajdują się buciki odpowiednie dla zdrowego rozwoju stopy dziecka, które uczy się chodzić. Seria I-walk to buciki dla tych, którzy umieją chodzić. Odpowiednio przytrzymują one stopę dziecka, ale równocześnie są elastyczne. Dla aktywnych starszaków powstała seria Kid+.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl