Czy kobieta może ćwiczyć siłowo?

Jeżeli dopiero planujesz udać się po raz pierwszy na siłownię albo zamierzać rozpocząć treningi siłowe we własnym domu, na pewno czujesz się tym wszystkim nieco skrępowana i zestresowana. Niby chcesz coś zrobić ze swoim ciałem, ale jednak bezpieczniejszy wydaje ci się aerobik bądź zwykłe zajęcia fitness. Boisz się, że kobieta na siłowni nie będzie zbyt dobrze postrzegana. Jesteś wręcz święcie przekonana, że gdy tylko przekroczysz próg klubu, oczy wszystkich ćwiczących osób zwrócą się właśnie w twoją stronę i będą koncentrować się na każdym twoim ruchu, wyłapując nawet te najmniejsze błędy. A to normalne, że gdyby do tego doszło, nie czułabyś się zbyt komfortowo. Na szczęście na siłowni nikt nikogo nie ocenia, nie krytykuje i nie gani za niepoprawne wykonywanie ćwiczeń. Zamiast więc bezsensownie się stresować i niepotrzebnie martwić, musisz po prostu zmienić swoje nastawienie. A najlepiej zrobisz to poprzez praktykę. Ruszaj więc od razu na siłownię i zobacz sama, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Mimo wszystko pewne przygotowanie zawsze ci się przyda. Dzięki niemu poczujesz się nieco pewniej i z większą dozą śmiałości przekroczysz próg siłowni. Trening siłowy będzie też przyjemniejszy, podobnie jak i zajęcia fitness, jeśli wykonasz go w towarzystwie ulubionych energetycznych kawałków, które zawsze poprawiają ci nastrój. Oczywiście na siłowniach zawsze puszcza się jakąś muzykę, ale zazwyczaj jest to totalnie bezpłciowa łupanka, ewentualnie jakieś radiowe hity. Pamiętaj jednak, że te wszystkie stroje czy muzyka są wyłącznie dodatkami. To trening siłowy ma być najważniejszy.

zdrowie-kobiety.pl

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.