Jak powinno karmić się dziecko?

W obecnych czasach bardzo dużo mówi się na temat karmienia małych dzieci od pierwszych dni życia do około pierwszych urodzin. Wielu specjalistów mówi o tym, jakie błędy podczas karmienia popełniają mamy przez co zdrowie dziecka może się pogorszyć.

Czy tak powinni robić?

Po części tak, dzięki czemu mamy są w stanie uświadomić sobie pewne rzeczy, jakich raczej nie powinny robić. Przy czym jednak nie powinni robić tego ostrym tonem, żeby nie stresować młodych mam. Kobiety, które są w ciąży i oczekują dopiero narodzin swojego pierwszego dziecka mogą w związku z takimi poradami mogą przeżywać nie mały stres. Można słuchać takich porad, ale najważniejsze to słuchać własnego rozumu, jak również tego co mówi lekarz, który będzie monitorował rozwój naszego dziecka.

Jakie błędy popełnia się podczas karmienia?

Dostarczanie czasem zbyt małej ilości mleka na rzecz innych posiłków. Nie można zapominać o tym, że dziecko potrzebuje dużej ilości mleka przynajmniej do pierwszego roku życia dziecka. Dzięki temu w prawidłowy sposób buduje się jego układ odpornościowy, rozwija się układ pokarmowy, jak również rozwija się mózg. Nie można również zapomnieć o kościach, które są wzmocnione, dzięki wapniowi jaki można znaleźć w mleku. Warto podawać jednak nie tylko samo mleko, ale również można podawać inne mleczne posiłki, jak chociażby kaszki o różnych smakach. Przy czym warto zwracać uwagę na to od jakiego wieku takie kaszki można podawać swoim maluchom. Wszystko należy robić tak, aby nie zaszkodzić układowi pokarmowemu naszym dzieciom. W końcu, jeżeli brzuszki naszych dzieci otrzymają coć zbyt ciężkiego, to nie tylko ucierpi dziecko, ale również rodzic, który będzie zastanawiał się jak ulżyć swoim dzieciom.

Nowe smaki u dziecka

Innym błędem jest zwlekanie z podawaniem posiłków uzupełniających. Im później będzie to robił rodzic, tym większa pewność, że dziecko nie będzie chciało poznawać nowych smaków i gorzej będzie mu dogodzić. Lepiej pomyśleć już o tym około piątego miesiąca życia. Powolutku po jednym warzywku, owocu w formie papki. Nie zapominajmy, że te małe istoty nie mają jeszcze zębów i są w stanie jedyne połykać. Z formą stałą poczekajmy do momentu, aż dziecko uświadomi sobie po co ma buzię i jak się nią porusza. Błędy podczas karmienia zawsze będą się zdarzać. Najważniejsze jednak to fakt, aby ich nie powtarzać. W końcu to na błędach człowiek uczy się pewnych rzeczy. Młoda mama nie może się niczym stresować. W końcu narodziny dziecka to naprawdę wspaniały moment, którym należy się cieszyć.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.