Strona główna
Ciąża
Tutaj jesteś
Ciąża Co musisz wiedzieć przed zabiegiem wybielania zębów

Co musisz wiedzieć przed zabiegiem wybielania zębów?

Data publikacji 23 grudnia 2022

Wybielanie zębów to jeden z zabiegów wykonywanych w ramach stomatologii estetycznej. Z roku na rok zyskuje on coraz większą popularność. Każdy z nas chce cieszyć się pięknym uśmiechem, a przebarwienia niestety często wpędzają nas w kompleksy. Możemy się ich pozbyć właśnie dzięki wybielaniu zębów. Co musisz wiedzieć przed zabiegiem wybielania zębów?

Dlaczego zęby przestają być białe?

Wraz z upływem czasu nasze zęby stają się przebarwione. Szkliwo zębów ulega stopniowemu ścieraniu. Dodatkowo resztki jedzenia, które odkładają się na naszych zębach, mogą je przebarwiać. Osoby, które piją często kawę lub herbatę oraz palą papierosy, szybciej tracą swój biały uśmiech. Powstawanie przebarwień jest także uwarunkowane genetycznie. Niewłaściwe nawyki higieniczne mogą dodatkowo potęgować ten efekt. 

Jak przygotować się do wybielania zębów?

Przed wybieleniem zębów należy sprawdzić, czy nie znajdujemy się w grupie osób, w przypadku których wybielanie zębów jest przeciwwskazane. Kto nie powinien wykonywać tego zabiegu? Przede wszystkim:

  • kobiety w ciąży oraz karmiące piersią,
  • osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów,
  • osoby z niewyleczonymi ubytkami w zębach,
  • posiadacze pęknięć szkliwa,
  • osoby cierpiące na choroby dziąseł,
  • posiadacze próchnicy. 

Jeśli mimo wszystko chcesz wybielić zęby, najpierw musisz wszystkie dokładnie wyleczyć, zadbać o pozbycie się próchnicy oraz oczyścić zęby z kamienia i osadu. Dopiero tak przygotowane uzębienie może być wybielane. 

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznych czy domowymi sposobami – co jest bezpieczniejsze?

Wszelkie domowe sposoby, np. pasta z sody oczyszczonej oraz cytryny, niszczą szkliwo i mogą powodować nadmierne podrażnienie zębów. Popularne są także paski wybielające oraz różnego rodzaju nakładki dostępne w powszechnej sprzedaży. Nie powinny z nich korzystać osoby, które borykają się z nadwrażliwością zębów. Taka kuracja może powodować ogromny ból. Przynosi ona także znikome efekty. Jeśli chcemy zdecydować się na wybielenie zębów, powinniśmy więc wybierać profesjonalne gabinety stomatologiczne, które oferują taką usługę. Jedną z nich jest klinika stomatologiczna FabDent oferująca usługę https://www.fabdent.pl/uslugi/wybielanie-zebow/ Dentysta zadba o to, by wybielanie uzębienia było komfortowe i bezpieczne. 

Metody wybielania zębów

Bezpośrednio w gabinecie dentystycznym możemy wybielić zęby lampą beyond. To metoda bezpieczna nawet dla osób cierpiących na nadwrażliwość zębów. Specjalista nakłada na zęby żel i aktywuje go dzięki światłu lampy. Dzięki niej otrzymujemy śnieżnobiały uśmiech niczym z Hollywood, który utrzymuje się nawet 3 lata. Lampa beyond rozjaśnia uzębienie nawet o 14 odcieni. Jednocześnie metoda ta jest w pełni bezpieczna dla zębów. 

Drugą metodą jest wybielanie za pomocą nakładek stworzonych w gabinecie stomatologicznym. Jest ona jednak mniej spektakularna, ponieważ pozwala na rozjaśnienie zębów o maksymalnie 6 odcieni. Wymaga ona jednak codziennego zaangażowania pacjenta, ponieważ musi on każdego wieczora umieszczać w nakładkach specjalny preparat. Tak przygotowane nakładki zakłada się na zęby na całą noc i powtarza się tą czynność przez nawet 2 tygodnie. Nie jest ona odpowiednia dla osób cierpiących na nadwrażliwość zębów. 

Niezależnie od tego, na jaką metodę się zdecydujesz, warto zadbać o swój uśmiech. Śnieżnobiałe zęby dodają pewności siebie i poprawiają samoocenę. Najważniejsze, by wykonać zabieg w gabinecie stomatologicznym, ponieważ wszelkie próby podejmowane samodzielnie w domowym zaciszu mogą wpływać negatywnie na kondycję zębów. Pamiętaj, by najpierw wyleczyć wszystkie zęby!

Tekst sponsorowany: Klinika dentystyczna FabDent – https://www.fabdent.pl

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Ciąża po laparoskopii jajnika