Strona główna
Ciąża
Tutaj jesteś
Ciąża

Jakie zioła pić w ciąży?

Data publikacji 17 listopada 2019


Zioła to produkty stworzone przez samą naturą, więc teoretycznie nie powinny one zaszkodzić ani tobie, ani twojemu dziecku. Jeżeli jednak myślisz, że możesz pić je w ciąży w dowolnych ilościach, jesteś w sporym błędzie, gdyż takie postępowanie jest krytykowane przez samych lekarzy. Zioła w ciąży bywają pomocne, ale bywają też szkodliwe. Każdy produkt można bowiem przedawkować. Nawet najbardziej naturalna substancja bywa groźna, jeżeli nie jest stosowana z umiarem i zgodnie z jej przeznaczeniem.

Styl życia w ciąży

Od dnia, w którym dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży, na pewno zaczęłaś przywiązywać dużo większą wagę do swojego stylu życia. Postanowiłaś wreszcie porządnie o siebie zadbać. Chcesz przecież, by twoje dziecko rozwijało się prawidłowo, a tylko od ciebie zależy to, czy tak właśnie będzie. Prawdopodobnie zmieniłaś więc już swój sposób żywienia. Zaczęłaś unikać ostrych dań i przypraw, zastępując je olbrzymią ilością warzyw i owoców, które są zdecydowanie najlepszym źródłem witamin i minerałów. Zapewne zdarza ci się także sięgać po ziołowe napary, gdyż zastępujesz nimi kawę i czarną herbatę, które w ciąży można pić tylko w umiarkowanych ilościach. Czy jednak wiesz, jakie zioła w ciąży są dozwolone? Jeśli nie, musisz jak najszybciej nadrobić braki w wiedzy. Niektóre zioła mogą ci naprawdę poważnie zaszkodzić. Zaraz jednak dowiesz się, których z nich powinnaś unikać, a po które dalej możesz śmiało sięgać.

Zioła w ciąży

Pierwszym polecanym ziołem dla kobiet w ciąży jest klasyczna pokrzywa. Wszyscy ją znają. Zapewne masz nawet w domu całe opakowanie herbatek ekspresowych z pokrzywy, więc jeśli tylko chcesz, dalej możesz je pić – wzmocnią one cały twój organizm i pomogą ci pozbyć się zalegających w nim toksyn i szkodliwych substancji. Pokrzywę stosuj wymiennie z mniszkiem lekarskim. To zioło jest dobrym źródłem kilku witamin i minerałów, ale też ma zbawienny wpływ na układ pokarmowy, także jeśli zmagasz się z ciążowymi zaparciami, na pewno na nim skorzystasz. Przyszłe mamy zwykle dobrze czują się również po herbatce z imbiru. Ten składnik zapobiega bowiem nudnościom. Łagodzi problemy żołądkowe, a przy tym jest naturalnym środkiem antybakteryjnym. Imbir możesz stosować w momencie, gdy dojdzie u ciebie do osłabienia odporności. Dzięki niemu szybciej (i naturalnie!) poradzisz sobie z każdą infekcją.

Od rodzaju zioła ważniejsza jest jednak jego dawka. Jeżeli więc boisz się, że jakaś ilość naparów mogłaby ci zaszkodzić, najlepiej skonsultuj się ze swoim lekarzem. On zawsze profesjonalnie ci doradzi.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Ciąża po laparoskopii jajnika