Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Najlepsze kosmetyki dla kobiet w ciąży

Data publikacji 7 listopada 2019


Nie od dziś dbasz o swoje ciało, dlatego na pewno przechowujesz w łazience całą masę przeróżnych kosmetyków – do depilacji, nawilżania, złuszczania naskórka i wielu innych celów. Niekoniecznie jednak jakikolwiek z tych preparatów przyda ci się w ciąży. Kosmetyki dla kobiet w ciąży są zupełnie inne od tych „standardowych”. Musisz więc raz jeszcze przyjrzeć się swojej łazience i zrobić w niej generalne porządki. Sprawdź, czy masz w niej już to, co przyda ci się podczas ciąży. Istnieje kilka takich kosmetyków, z których koniecznie musisz zacząć korzystać i to już teraz.

Preparaty na rozstępy

Absolutny „must have” każdej przyszłej mamy to preparat zapobiegający pojawianiu się rozstępów. Po prostu musisz go mieć. Twoja skóra prędzej czy później na pewno zacznie go potrzebować. Jak twierdzą sami lekarze i dermatolodzy, rozstępy pojawiają się prawie u 90% wszystkich kobiet w ciąży, dlatego najprawdopodobniej sama też ich nie unikniesz. Bądź więc na nie gotowa wcześniej. Już pod koniec pierwszego trymestru ciąży powinnaś zacząć korzystać z preparatów przeciw rozstępom. Sprawdź tylko, jaki mają one skład. Postaraj się wybrać taki produkt, który będzie zawierać m.in. wyciąg z bluszczu oraz witaminy A i E. Musisz go oczywiście używać codziennie, a najlepiej dwa razy dziennie. Dzięki temu wzmocnisz swoją skórę i poprawisz jej elastyczność, zmniejszając ryzyko wystąpienia rozstępów czy pogłębienia się cellulitu.

Przebarwienia

Kosmetyki dla kobiet w ciąży nie służą wyłącznie zwalczaniu rozstępów. Niektóre z nich przeznaczone są do stosowania na twarzy, która w tym pięknym okresie też będzie musiała zmagać się licznymi problemami. Jednym z tych głównych okażą się przebarwienia. U kobiet w ciąży występują one niemalże tak samo często jak rozstępy. Prawdopodobnie gdyby pojawiły się także i u ciebie, tuż po porodzie zbledłyby i stałyby się niemalże niewidoczne, ale nie jest to niestety zasada. W życiu bywa różnie. Jeżeli więc nie chcesz ryzykować, że pozostaniesz z nieestetycznymi przebarwieniami na twarzy, lepiej od razu zainwestuj w porządny krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Nawet podczas zimy czy jesieni powinnaś go używać. Czasem bowiem promienie słoneczne podczas tych chłodniejszych pór roku bywają nawet bardziej agresywne, intensywne i szkodliwe. Musisz zabezpieczyć przed nimi swoją cerę. Dobry filtr na pewno poradzi sobie z tym zadaniem.

Oczywiście istnieją też inne kosmetyki dla kobiet w ciąży, więc jeśli tylko uznasz, że coś jeszcze ci się przyda, po prostu po to sięgnij. Podczas tego pięknego etapu w swoim życiu powinnaś się rozpieszczać.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Uratuj włosy po połogu