Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda osocza bogatopłytkowe

Co należy wiedzieć o zabiegach kosmetycznych z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Data publikacji 10 sierpnia 2022


Chyba każdy z nas słyszał o czymś takim jak osocze bogatopłytkowe. Jednak nie do końca wiemy, do czego jest ono używane w medycynie estetycznej. Powiedzmy sobie zatem o tych zabiegach nieco więcej. Być może ktoś z czytających osób będzie chciał z niego skorzystać. Zaczynajmy.

Kto powinien zdecydować się na skorzystanie z zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Osocze bogatopłytkowe świetnie odnalazło się w kosmetologii szeroko pojętej. Nic nie wskazuje na to, aby coś się zmieniło w tym temacie. W medycynie estetycznej osocze jest wykorzystane do korekty blizn potrądzikowych, do poprawy kolorytu skóry, w leczeniu łysienia, jak i do odnowy skóry twarzy. Osocze jest także wykorzystywane do bardzo popularnego ostatnimi czasy wampirzego liftingu. Dzięki niemu nie tylko przywracany jest koloryt, ale także jędrność skóry.

Osocze bogatopłytkowe jest także wykorzystywane przy mezoterapii. Zapobiega ono wypadaniu włosów. Nasze włosy są wzmacniane, a także jest przyspieszony sam porost włosów.

Dla wielu kobiet kompleksem są rozstępy, które pojawiają się najczęściej po ciąży i porodzie. Okazuje się, że rozstępy skórne można także leczyć przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego. Naukowcy na podstawie przeprowadzonych badań udowodnili, że osocze ma wpływ na wzrost liczby włókien samej elastyny. Następuje jej wydłużenie, jak i pogrubienie. Gdy mamy blizny, to także można skorzystać z osocza. Jednak w przypadku blizn poleca się, połączenie osocza z zabiegiem laserowym. Wówczas można liczyć na możliwie największe efekty, które usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających klientów.

Gdzie udać się na zabieg z wykorzystaniem osocza?

Przekonaliśmy się już o tym, kto powinien z zabiegu z wykorzystaniem roztocza skorzystać. Wskazań do zabiegu jest dosyć sporo, a więc dużo osób mogło się do tego zabiegu przekonać. Co jak co, ale tego możemy być pewni.

Warto zatem zająć się tematem, do jakiego zabiegu udać się na tego rodzaju zabiegi. Jak to wygląda w rzeczywistości? Tak naprawdę możliwości mamy sporo. Na rynku znaleźć można sporo gabinetów, które taki zabieg mają w swojej ofercie. Na pewno nie polecamy się udawać do pierwszego lepszego gabinetu. Raczej należy poszczególne miejsca sprawdzić.

Najbezpieczniej jest do danego miejsca trafić z polecenia. Jednak gdy nikt z naszego otoczenia nie może polecić danego miejsca, to możemy sami dokonać wyboru. Wystarczy, że zapoznamy się z opiniami, które można znaleźć w sieci. Im opinii pozytywnych jest więcej, tym lepiej. Na pewno nikt nie pójdzie do gabinetu, który ma przewagę negatywnych opinii. Jest to dosyć ryzykowne. W danym gabinecie należy także sprawdzić sprzęt, na którym się pracuje, jak i osoby tam pracujące. Wiadomo, że ich doświadczenie, jak i branie cały czas udziału w szkoleniach jest na wagę złota. Oddanie się w ręce takich osób jest na pewno bardzo bezpieczne. Musimy mieć zaufanie dla osób, które wykonują nam zabiegi. Nie ma wręcz innej możliwości.

 

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Uratuj włosy po połogu