Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Czy można wykonać operację

Czy można wykonać operację plastyczną brzucha przed zajściem w kolejną ciążę?

Data publikacji 25 września 2023

Zarówno nadmiar tkanki tłuszczowej na biodrach, jak i skóry zwisającej w okolicy brzucha to częste problemy kobiet po porodzie. Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna, oferując wykonanie plastyki brzucha, operacji, która pomaga odzyskać dawny wygląd tej części ciała. Marzysz o powrocie do figury sprzed ciąży, ale w przyszłości planujesz kolejne dziecko? Przeczytaj i dowiedz się, jakie korzyści daje operacja plastyczna brzucha i czy można ją wykonać przed zajściem w kolejną ciążę.

Operacja plastyczna brzucha po ciąży – kiedy warto ją wykonać?

Operację plastyczną brzucha po ciąży możesz wykonać dopiero wtedy, gdy Twoja masa ciała ustabilizuje się, a okres karmienia piersią się zakończy. Podczas ciąży dochodzi do zmian w strukturach tkanek i mięśni, co sprawia, że odzyskanie płaskiego brzucha po porodzie nie jest wcale takie łatwe.

Wiele kobiet zmaga się wtedy z nadmiarem skóry wokół pępka i rozejściem kresy białej – mięśnia prostego brzucha. W ciągu pierwszych dni po porodzie macica obkurcza się, co skutkuje utratą znacznej liczby kilogramów. Jednak u niektórych kobiet problem nadmiaru skóry w dolnej części brzucha, tłuszczu na biodrach i właściwego napięcia mięśniowego pozostaje. Wtedy warto rozważyć plastykę brzucha lub zabieg ten połączyć z liposukcją w celu odessania tłuszczu.

Plastyka brzucha po ciąży – jakie daje korzyści?

Nie traktuj plastyki brzucha jako metody na odchudzanie. Zanim poddasz się interwencji chirurgicznej, sprawdź, czy zdrowa dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną nie pomogą Ci odzyskać płaskiego brzucha. Dopiero gdy te sposoby zawiodą, zdecyduj się na operację plastyczną brzucha. Zabieg pomoże Ci wrócić do formy sprzed ciąży. W jego trakcie chirurg ukształtuje brzuch, wymodeluje powłoki brzuszne i mięśnie proste, które w razie rozstępu zszyje. Pozbędziesz się nadmiaru obwisłej skóry i odzyskasz prawidłowe napięcie mięśni brzucha. Jeśli jesteś ciekawa, jak wygląda taka operacja plastyczna brzucha, kliknij i przeczytaj, co na ten temat mówią specjaliści z renomowanej Kliniki Medycyny Estetycznej Derm-Estetyka.

Plastyka brzucha — Abdominoplastyka Gdańsk, Gdynia

Operacja plastyczna brzucha – jakie znaczenie ma rodzaj porodu?

Tkanka mięśniowa po cesarskim cięciu jest dużo mniej elastyczna, a mięśnie – słabsze. Dlatego też u pacjentek po cesarce częściej dochodzi do rozstępu mięśni prostych brzucha. Z kolei u pacjentek po porodzie siłami natury mięśnie nie są aż tak osłabione, a objętość brzucha zmniejsza się szybciej.

Jednak taki problem jak nadmiar skóry wokół pępka i w dolnej części brzucha dotyczy zarówno wielu kobiet po naturalnym porodzie, jak i po cesarskim cięciu. W obu przypadkach zaleca i wykonuje się operację plastyczną brzucha jako skuteczny sposób na powrót do formy.

Plastyka brzucha przed zajściem w kolejną ciążę – czy to możliwe?

Plastykę brzucha możesz wykonać nawet wtedy, gdy planujesz w przyszłości kolejną ciążę. Zabieg nie stanowi przeciwwskazania do ciąży. Nie ma też wpływu na płodność i nie zagraża rozwojowi zarodka. Operację plastyczną brzucha warto wykonać po ostatnim porodzie tylko dlatego, że w czasie ciąży dochodzi do dużych wahań wagi, które mogą niekorzystnie wpłynąć na efekt wcześniejszej plastyki brzucha.

Materiał oznaczony

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Uratuj włosy po połogu