Fotografia ciążowa i jej najpopularniejsze rodzaje

Dla każdej kobiety ciąża jest wyjątkowym, pełnym różnych emocji czasem. Przyszła mama zmienia się także fizycznie. Ten przejściowy stan jest warty zapamiętania, z tego powodu sesje ciążowe są coraz bardziej popularne. Z takich usług chętnie korzystają osoby, które chcą zatrzymać te ulotne chwile na fotografiach. Jakie wyróżnia się najpopularniejsze ich rodzaje? Podpowiadamy. 

Sesja ciążowa w studio

Sesja ciążowa w studio jest chętnie wybierana przez przyszłe mamy ze względu na wyjątkowy charakter takich fotografii. Są one nieco bardziej intymne niż te w plenerze. Odbywają się w profesjonalnie przygotowanym do tego lokalu u fotografa. Choć możliwe jest ich wykonanie także w innym miejscu na przykład w pięknym salonie.  

Jednakże w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu panują odpowiednie warunki oświetleniowe, dzięki czemu zdjęcia wyglądają przepięknie. Ten rodzaj sesji można wykonać niezależnie od pory dnia czy panujących warunków atmosferycznych. 

Sesja ciążowa w plenerze

Fotografia ciążowa w plenerze może odbyć się w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Jednak należy pamiętać, że ważna jest tutaj dobra pogoda. Nie musi świecić słońce, ale warunki atmosferyczne powinny być na tyle komfortowe, aby przyszła mama nie zmarzła. Choć wielu kobietom nie przeszkadzają niskie temperatury i takie zdjęcia wykonywane są również zimą. Sesje w plenerze można zrobić na przykład w lesie, ogrodzie botanicznym, na polu lawendowym czy na łące, a także w parku lub w mieście. 

Sesja ciążowa z partnerem

Kolejnym rodzajem fotografii ciążowej są sesje z partnerem lub dziećmi. Mogą być one wykonane zarówno w studiu jak i w plenerze. Cześć kobiet czuje się bardziej komfortowo, kiedy na zdjęciu towarzyszy im bliska osoba. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprosić na taką sesję innego członka rodziny. Niezależnie od wyboru rodzaju fotografii najlepiej zdecydować się na taką usługę w 7-8 miesiącu ciąży. Wówczas brzuszek jest już mocno widoczny, jednak do porodu zostaje jeszcze sporo czasu, dlatego przyszła mama czuje się w miarę komfortowo. 

Redakcja szkolarodzenia.org.pl