Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko kosz mojżeszowy

Kosz mojżeszowy dla dziecka — jakie ma zalety i jak zamienić go w kołyskę? 

Data publikacji 30 czerwca 2023

Kosze mojżeszowe dają rodzicom świetną możliwość doglądania noworodka, są łatwe w przenoszeniu, wygodne i prozdrowotne dla niemowlaka. Kosze powstają z wikliny, rattanu (trzcina) lub innych naturalnych materiałów. Dowiedz się kiedy są odpowiednie dla Twojego dziecka i dlaczego warto z nich korzystać. 

Czym jest kosz mojżeszowy? 

Kosz Mojżesza to specyficzny i estetycznie piękny rodzaj łóżeczka dla niemowląt. Posiada specyficzny kształt, przypominający kosz, uchwyty i jest wykonany ze zdrowych naturalnych materiałów takich jak rattan, czy wiklina. Kosze są twarde i stabilne, a jednocześnie dość lekkie. Zwykle w zestawie znajduje się dopasowany do wielkości i kształtu kosza materacyk. Kosze Mojżesza są zwykle przeznaczone dla noworodków i niemowląt do około 6 miesiąca życia, chociaż to może się różnić w zależności od modelu i producenta. Ważne jest, aby zawsze sprawdzić wytyczne producenta odnośnie wieku i wagi, dla których kosz Mojżesza jest przeznaczony. Kosz Mojżesza jest odpowiedni tylko przez pierwsze miesiące życia dziecka ze względu na jego zdolności motoryczne w tym czasie, które są ograniczone oraz ze względu na wzrost dziecka (później jest już za duże i za ciężkie). 

Kosz mojżeszowy — najważniejsze zalety 

Kosz Mojżeszowy to rozwiązanie na krótko, czy zatem warto wydać na niego pieniądze? Naszym zdaniem, biorąc pod uwagę to, że dobro dziecka jest najważniejsze, a chwile spędzone z noworodkiem szybko przemijają warto ten czas wykorzystać jak najlepiej! Sprawdzone i bezpieczne kosze Mojżesza znajdziesz tutaj: https://www.dobreliski.pl/ Oto najważniejsze zalety koszy Mojżesza: 

  • Wykonanie — Materiały popularne w produkcji koszy Mojżesza to naturalną wiklina, czy rattan. Są idealne ze względu na lekkość, wytrzymałość i bardzo estetyczny wygląd. Rattan i wiklina są elastyczne, a to umożliwia tworzenie okrągłych kształtów i zakrzywionych boków. Naturalne w 100% materiały nadają koszom Mojżesza ciepły i przyjemny wygląd, co jest cenione w kontekście wyposażenia pokoju dla niemowląt. 
  • Zdrowie — Kosze naturalne w 100% są przewiewne i nie zaszkodzą dziecku. Są bezpieczne i stabilne do czasu, aż dziecko nie zacznie się zbyt wiercić, a tym bardziej podnosić. Jednak dla kilkumiesięcznego bobasa, kiedy prawie cały czas śpi taki kosz będzie idealną mekką. Dzięki wysokim bokom kosza niemowlę jest chronione przed przypadkowym wypadnięciem z łóżeczka. 
  • Podróże — Łatwy w przenoszeniu i lekki kosz Mojżesza sprawdzi się w domu na co dzień jak i na wyjazdach z noworodkiem oferując bezpieczny i komfortowy sen. 

Kosz mojżeszowy na kółkach lub biegunach 

Niemowlęta są zwykle umieszczane w koszu Mojżesza od pierwszych dni życia, ponieważ zapewnia on im przytulne i bezpieczne miejsce do snu. Zaokrąglone boki dają poczucie bezpieczeństwa. Jednak, w miarę jak dziecko rośnie i nabiera umiejętności, które mogą wpływać na bezpieczeństwo, konieczne może być przeniesienie go do większego łóżeczka. Gdy dziecko zaczyna się obracać, siadać lub wchodzić na czworakach, kosz Mojżesza może przestać być odpowiednie. Czy kosz mojżeszowy może być zamiennikiem kołyski? Zdecydowanie tak, pod warunkiem że dokupimy do kosza specjalny stojak lub zrobimy to od razu przy zakupie i zdecydujemy się na komplet. Kosz Mojżesza może być dostępny na podwyższeniu na kółkach, które łatwo można transportować lub na biegunach, co czyni go idealnym zamiennikiem dla kołyski na ten czas życia dziecka. 

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Półśpiochy niemowlece