Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko Podarunek na roczek

Podarunek na roczek – jak wybrać?

Data publikacji 2 listopada 2022

Pierwszy rok na świecie to ważny czas. Niemowlę zmienia się zarówno mentalnie, jak i motorycznie. Dlatego prezent wręczony na tę okoliczność powinien być przemyślany. Jaki gadżet przyda się rocznemu dziecku? Na co zwrócić uwagę, aby wybrać praktyczny produkt? Dowiedz się, czym cechuje się wymarzony podarunek na pierwsze urodziny?

Dodatkowe wyposażenie – pomoc dla mamy i taty

Roczne niemowlaki nie rozumieją swoich urodzin. Dlatego w wielu przypadkach znakomitym pomysłem na upominek są produkty, które upraszczają życie mamy i taty. Zawsze warto skonsultować, jakie akcesoria będą praktyczne. Czasami lepiej złożyć się na droższy przedmiot w kilka osób. Może to być np. fotelik samochodowy czy krzesełko do karmienia.

Upominek na pierwsze urodziny mogą stanowić też ciuszki dla dziecka. Rozwijający się niemowlak potrzebuje regularnych zmian dużej części szafy. Cykliczne kupowanie pasujących ubrań łączy się z wysokimi wydatkami. Dlatego warto wesprzeć mamę i tatę w tym obowiązku. Oprócz najważniejszych elementów garderoby przydatne mogą być kapelusze lub kombinezony przeciwdeszczowe.

Zabawki interaktywne – nauka przez zabawę

Naukowcy działający w obszarze dorastania dzieci mówią jasno, że pobudzanie zmysłów w najmłodszych latach życia ma kluczowe znaczenie. Zabawki sensoryczne dla rocznych pociech wpływają pozytywnie na wzrok, dotyk, słuch, a nawet węch i smak. Przeważnie zrobione są z materiałów o różnorodnych fakturach. Mają też przemyślanie dopasowane kolory. Co więcej, mogą błyszczeć i wydawać różne odgłosy i zapachy.

Kupując gadżety dla malucha, warto wskazać zmysł, który chce się zaangażować. Jeśli dziecko ma już kilka przedmiotów, które wpływają na dotyk, to więcej sensu będzie miał wybór instrumentu muzycznego lub maty aktywnościowej. Obecnie można też łatwo znaleźć gadżety, które rozwijają wszystkie zmysły jednocześnie. Trzeba jednak pamiętać, że prezent musi być odpowiednio dobrany do wieku i zdolności malucha.

W jaki sposób wybrać zabawkę edukacyjną?

Sprzedawcy zabawek sensorycznych mają obowiązek informować o przeznaczeniu swojego wyrobu. Na pudełkach można znaleźć wiek dziecka, dla którego stworzony jest konkretny przedmiot. Jest to najważniejszy aspekt przy zakupie zabawki sensorycznej. Ważnymi kwestiami są też zainteresowania i faza rozwoju chłopca lub dziewczynki. Źle dopasowane przedmioty mogą obciążać emocjonalnie i powodować irytację. Dlatego wybór zabawek na roczek musi być zawsze dobrze przemyślany.

Bezpieczne zabawki – w jakim sklepie można je znaleźć?

Podarunki dla najmłodszych powinny spełniać najwyższe normy dotyczące bezpieczeństwa. Z tego powodu akcesoria dziecięce warto kupować w zaufanych miejscach. Jednym z najbardziej doświadczonych dostawców jest sklep Noski Noski. W asortymencie można wyszukać różne gadżety dla maluchów w każdym wieku. Dostępne są też praktyczne przedmioty, które mogą uprościć zadania takie jak przewijanie czy ubieranie malucha.

Przede wszystkim warto zaznajomić się z katalogiem zabawek wczesnorozwojowych . Można natrafić tam na szczególnie praktyczne gadżety, które przypadną do gustu zarówno dziecku, jak i mamie i tacie.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Półśpiochy niemowlece