Półśpiochy niemowlece – czy warto je kupić dziecku?

Półśpiochy niemowlęce, czyli spodnie ze skarpetkami, to popularny element garderoby niemowlaka. Są wygodne i dostępne w wielu ciekawych wzorach. Dzięki temu można je dopasować do różnych okazji. W zależności od tego, z jakiej tkaniny zostały uszyte, można dopasować je do pory roku i warunków, które panują za oknem.

Jak wyglądają półśpiochy niemowlęce?

Półśpiochy niemowlęce to spodnie zakrywające dodatkowo stopy dziecka. Zwykle mają także szeroką bezuciskową gumkę, która nie powoduje u dziecka dyskomfortu. To szczególnie ważne u młodszych dzieci, które często cierpią na wzdęcia i zbyt ciasna odzież mogłaby powodować nasilenie objawów,, a co za tym idzie dodatkowo rozdrażnić dziecko. Ponadto szerszy pas pomaga dodatkowo przytrzymać pieluchę, co pozostaje nie bez znaczenia, gdy dziecko zaczyna raczkować, a wcześniej przewracać się na boki.

Niektóre półśpiochy dla niemowląt mają rozpinany krok, co jest sporym ułatwieniem podczas zmieniania pieluszki. Doszywane skarpetki najczęściej są luźne i nie uciskają stópek dziecka. Półśpiochy pozostają wygodnym strojem dla każdego maluszka, który jeszcze nie stawia pierwszych kroków. Z chwilą, gdy dziecko próbuje chodzić, warto wybrać spodnie i skarpetki lub pozwolić dziecku poruszać się boso.

Do czego zakładać dziecku półśpiochy niemowlęce?

Półśpiochy to bardzo praktyczne spodnie. Można je zakładać do koszulek typu body (zapisanych w kroku). Wtedy to bodziak przytrzymuje pieluszkę, a dziecku nie grozi zaziębienie z powodu odkrytych plecków. Można je także nosić do tradycyjnych koszulek z długim rękawem i T-shirtów, które niemowlaki mają na sobie latem.

Półśpiochy najczęściej zakłada się dziecku w chłodniejsze dni. Wszystko dlatego, że w czasie upałów dziecku może być zbyt gorąco z zakrytymi stopami. Jedynie rodzice kilkutygodniowych noworodków zakrywają je swoim dzieciom przy wyższej temperaturze, ponieważ tak małe dzieci mogą mieć kłopot z prawidłową termoregulacją.

Półśpiochy często sprzedawane są w zestawach z koszulkami. Niektóre z nich są naprawdę eleganckie i sprawiają, że maluszek będzie wyglądać jeszcze bardziej uroczo niż zwykle.

Warto pamiętać o tym, że do półśpiochów nie zakłada się dziecku bucików. Jeśli temperatura jest niska, można na nie założyć dodatkowe skarpetki.

Półśpiochy – komfort i jakość w niskiej cenie

Półśpiochy dla niemowląt to ubranka dostępne w bardzo korzystnych cenach. Ich uszycie nie jest skomplikowane i jedynie bardziej zdobione modele (z kieszonkami, falbankami) mogą kosztować nieco więcej. To jeden z powodów, dla którego rodzice chętnie kupują je swoim dzieciom.

Mając do dyspozycji kilka par półśpiochów i koszulek można stworzyć wiele ciekawych zestawów ubrań dla swojego dziecka. Dzięki temu maluszek będzie wyglądać modnie i – co najważniejsze – czuć dobrze w swoich ubraniach.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl