Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko Zabawki do kąpieli dla dzieci

Zabawki do kąpieli dla dzieci – co warto o nich wiedzieć?

Data publikacji 26 kwietnia 2022

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są dla jego dziecka zabawki. Dostarczają mu one rozrywki, lecz również sprawiają, że dziecko może się poprawnie rozwijać.

Jak się jednak okazuje, oprócz tych zwykłych, używanych w łóżeczku czy też na podłodze zabawek, istnieje również dość ciekawa grupa pozycji, które mogą być użytkowane podczas kąpieli. Dlaczego warto stosować zabawki do wanny, a także czym się one powinny charakteryzować? Co powinno się o tym wszystkim wiedzieć?

Dlaczego warto stosować zabawki do kąpieli dla dzieci?

Od czego należy rozpocząć zdobywanie wiedzy z zakresu dziecięcych zabawek do kąpieli? Jak można się bez trudu domyślić, kluczową sprawą jest rzecz jasna to, aby ocenić korzyści, które można dzięki nim uzyskać. Z jakiego więc powodu powinno się stosować edukacyjne zabawki do kąpieli? Jakie są ich zalety i co mogą one pozytywnego przynieść?
Nie da się ukryć, że zdecydowanie jedną z najważniejszych zalet, która płynie ze stosowania takiego rodzaju zabawek do kąpieli jest możliwość zajęcia nimi dziecka, co umożliwi jego umycie. Jak się bowiem okazuje wiele dzieci albo nie lubi się myć, albo też znacznie utrudnia to zadanie rodzicom. Zabawki nie tylko potrafią skłonić malucha do kąpieli, lecz także zajmują go przez cały czas jej trwania.

zabawka kąpiel


Oczywiście to nie jedyna zaleta, którą przynosi stosowanie takich zabawek. Oprócz tego zabawki tego rodzaju przyczyniają się do znacznego pobudzenia działania wyobraźni. Malec bawiący się nimi kształtuje swoje umiejętności manualne, a także interesuje się danym zagadnieniem, którego dotyczą zabawki. Można więc tym sposobem łatwo nakierować go na ciekawe hobby.

Jak się powinno wybierać takie zabawki?

Skoro już wiadomo, jakie konkretne korzyści można wynieść poprzez wręczeniu dziecku zabawek do kąpieli, warto się teraz dowiedzieć tego, jak się je powinno wybierać. Czym się więc kierować podczas poszukiwania takich zabawek? Najlepszym kryterium, które można zastosować, jest oczywiście podział zabawek na wiek. Inne propozycje powinny być brane pod uwagę pod kątem niemowlaka, a inne dla dziecka w wieku 3 lat. Jak to wiec wszystko wygląda w szczegółach?


Na początek dowiedzieć się trzeba oczywiście o tym, jak powinno się wybierać zabawki dla niemowlaków. Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tak małe dzieci dopiero kształtują swoje zmysły, a także umiejętność poruszania się. Z tego też powodu nie ma sensu kupować im zaawansowanych zabawek. Podczas zabawy w wannie dziecko w tym wieku wykorzystywać będzie bardzo ograniczone możliwości. Zabawki będą łapane, być może będą wkładane do ust, zapewne będą gryzione, lizane i wąchane. Wszystko to sprawia, że polecana jest zabawka do kąpieli dla niemowlaka, która będzie wykonana z bezpiecznej i nietoksycznej gumy. Jaki jednak powinien być jej kształty? Poleca się różnego rodzaju stworki, najlepiej w jaskrawych kolorach, aby dziecko łatwo je dostrzegało.


Zupełnie innego rodzaju zabawki powinny być kupione dziecku nieco większemu, czyli np. rocznemu. Taki malec jest już znacznie bardziej ruchliwy, o wiele lepiej rozpoznaje otoczenie wokoło siebie, a więc może posługiwać się bardziej wymagającymi zabawkami. Dobrym wyborem będą dla niego różnego rodzaju foremki czy też kubeczki na wodę. Przelewanie wody z jednego pojemnika do drugiego może go zająć na naprawdę długie chwile.


Na sam koniec warto jeszcze zatrzymać się na zabawach, które adresowane będą do starszych dzieci, czyli np. tych liczących sobie już 2, a nawet 3 lata. Zabawki do kąpieli dla 2 latka, a przede wszystkim dla dziecka w wieku 3 lat mogą być już znacznie poważniejsze i ciekawsze. Bez trudu na rynku znaleźć można np. psikające wodą kaczuszki czy też różnego rodzaju nakręcane łódki.

zabawka dla dzieci

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Jeśli chce się wybrać dobry rodzaj zabawek do kąpieli dla dziecka, trzeba zwracać również uwagę na ich jakość. Zamiast jednak analizować różnego rodzaju certyfikaty czy też skład zabawek, najlepiej po prostu zwracać uwagę na ich producenta. Jeśli wybierze się jeden z produktów takich firm jak Quut, Dantoy czy też SwimFin będzie się miało pewność nie tylko atrakcyjnej formy, lecz przede wszystkim całkowitego bezpieczeństwa.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Półśpiochy niemowlece