Domowe kosmetyki – jak używać oliwy w codziennej pielęgnacji?


Ceny niektórych kosmetyków potrafią przyprawić o zawrót głowy! Czasem za niektóre produkty trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych! Czy są one naprawdę warte swojej ceny? Na to pytanie musi każdy sam sobie odpowiedzieć. Jednak dziś zajmiemy się zdecydowanie tańsza i dostępniejszą opcją. Alternatywą dla kupowanych kosmetyków są niektóre popularne produkty, które każdy z nas ma w swoim domu. Jednym z nich jest na przykład oliwa. Jakie ma właściwości? Jak ją używać? U kogo najlepiej się sprawdzić? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Oliwa – jakie ma właściwości?

Oliwa z oliwek jest zdrowa nie tylko dla naszego organizmu od wewnątrz, ale także dla naszego ciała od zewnątrz! Ma w sobie wiele cenny składników odżywczych. Jeśli chodzi o jej działanie od wewnątrz, to przede wszystkim chroni nasze serce oraz zapobiega udarom. Jej stosowanie w kuchni nie powoduje tycia ani przyrostu masy ciała. Stosuje się ją także przy leczeniu choroby Alzhaimera. Co więcej, wpływa ona na zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy typu drugiego.
Jeśli chodzi o to, jak oliwa z oliwek działa na nasze ciało, to warto wiedzieć o dużej zawartości przeciwutleniaczy. Wykazuje także działanie przeciwzapalne i łagodzące. Nawilża, chroni, regeneruje i działa przeciwstarzeniowo.

Jak stosować oliwę z oliwek?

Oliwę z oliwek można znaleźć w wielu kosmetykach do pielęgnacji ciała i twarzy. Szczególnie do cery suchej i dojrzałej. Jeśli szukasz ciekawych produktów, zapoznaj się z informacjami na stronie http://olivepharm.pl/Oliwa-w-kosmetyce/. Można jednak stosować oliwę z oliwek także w czystej postaci. Jak to zrobić? Oliwa może zastąpić Twój codzienny krem. To także świetny zamiennik olejku do masażu. Może być także stosowana jako składnik do peelingów, maseczek oraz do kąpieli. Z oliwy z oliwek można także robić specjalne wcierki do włosów. Pomagają one w walce z łuszczycą oraz łupieżem. Na ciele można ją stosować także pomocniczo przy atopowym zapaleniu skóry.

Oliwa z oliwek dobra na wszystko!

Oliwa z oliwek to prawdziwa bomba witamin i składników odżywczych. Warto ją mieć w swoim domu, aby korzystać z niej przy różnych okazjach. Jeśli chcesz cieszyć się piękną i promienną cerą, a także skórą całego ciała, postaw na kosmetyki z jej zawartością! Możesz także stworzyć coś samodzielnie! Sprawdź sam jak dobrze wpłynie na Twoje ciało! Wystarczy już kilka użyć aby zauważyć rezultaty. Czysta oliwa z oliwek od sprawdzonej firmy da Ci najlepsze efekty.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl