Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko Jaką perkusję dla dzieci wybrać

Jaką perkusję dla dzieci wybrać na początek dla pociechy?

Data publikacji 29 grudnia 2021

Dzieci często interesują się muzyką. Gdy wybierany jest pierwszy instrument w życiu malucha, nierzadko pada decyzją na ten, który daje duże możliwości wyrażenia swoich emocji, odreagowanie stresów. Swoją pierwszą przygodę młody perkusista może odbyć już po skończeniu trzeciego roku życia. Odpowiedzialny rodzic chciałby, żeby jego dziecko czerpało wiele przyjemności z gry na takim instrumencie. Perkusja dla dzieci powinna być wybierana w sklepie specjalistycznym muzycznym, tylko tam będzie duży wybór tych instrumentów, rodzic odnajdzie tam odpowiednie zestawy dla początkujących muzyków, z małą ilością elementów, właściwe dla kilkulatków chcących uczyć się gry.

Jakie cechy powinna mieć dobra perkusja dla dzieci?

Nie można dopuścić do tego, żeby młody muzyk zniechęcił się do gry. Często tak bywa, gdy perkusje dla dzieci są źle dopasowane do ich wieku, możliwości czy wyprodukowane z materiałów mało trwałych. Gra na perkusji to przede wszystkim dobra zabawa, dlatego przyciąga uwagę tak dużej grupy kilkulatków, znacznie częściej decydują się oni na ten instrument, niż na przykład na gitarę czy skrzypce. Nierzadko taka zabawa przeradza się w prawdziwą pasję i dziecko w miarę upływu lat wiąże swoje nadzieje na przyszłość z muzyką i grą w zespołach. Perkusja dla dzieci nie powinna być zbyt duża, dopasowanie jej pod względem rozmiaru będzie najważniejszym punktem, którego warto dopilnować. Z reguły początkujący zestaw dla kilkuletniego muzyka składa się z: bębna basowego, dwóch TomTomów, FloorToma i werbla. Starsze dzieci potrzebują już zestawów bardziej rozbudowanych, między innymi o bęben basowy 18” lub nawet 20”.

Perkusja o trwałym charakterze i dobrym dźwięku

Gdy trzeba kupić taki zestaw perkusisty dla starszego dziecka, rodzic nierzadko ma ułatwione zadanie. Takie perkusje dla dzieci tworzone są z materiałów solidnych, które sprawdzają się do codziennych ćwiczeń czy to w domu, czy na zajęciach muzycznych. Rozbudowane zestawy mają talerze perkusyjne, cały osprzęt konieczny do gry w zespole, statywy, pedał bębna czy stołek. Wyposażając dziecko w taki instrument w sklepie muzycznym, można liczyć na znane i lubiane marki. Perkusja dla dzieci tworzona jest przez producentów godnych uwagi, którzy stawiają na jakość, trwałość wykonania. Taka inwestycja nie będzie marnowaniem pieniędzy, przeciwnie dziecko zyska instrument, z którego będzie mogło korzystać przez wiele lat, rozwijać swoje umiejętności i talent muzyczny. W trakcie kolejnych lat nauki nie trzeba będzie dokupywać nowych ważnych części. Profesjonalną perkusję dla dziecka kupisz w sklepie: https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusje/dla-poczatkujacych/dla-dzieci-1462.html.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Półśpiochy niemowlece