Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda

Wypadanie włosów po urodzeniu dziecka

Data publikacji 10 listopada 2019


Ciąża jak i sam poród to niezwykle trudne przejście dla całego kobiecego organizmu, pomijając oczywiście kwestie psychiki. Zmiany hormonalne mogą wywołać wiele nieprzyjemnych komplikacji, z kolei które znacznie wpływają na wygląd i samopoczucie kobiety.

Problemy po porodzie

Najczęstszym problemem jest nadmierne przybieranie na masie, spowodowane zatrzymywaniem się wody w organizmie i zwiększeniem stężenia leptyny w organizmie- jej działanie polega na regulowaniu procesów po spożytym posiłku. W ciąży hormon ten wydzielany jest dodatkowo przez łożysko, co sprzyja tyciu, zwłaszcza jeśli kobieta nie ogranicza się ze spożywanymi pokarmami.
Kolejnym nieprzyjemnym objawem po porodzie może być problem z włosami. Wypadanie włosów po porodzie bardzo często ma związek z nieuregulowanymi hormonami np. z androgenami. Ich nadmiar w kobiecym organizmie może wywoływać gwałtowne wypadanie włosów, zwłaszcza w okolicy czoła i tym samym powodować powstawanie zakoli typowych głównie dla mężczyzn. Wypadanie włosów po porodzie powinno minąć samoistnie, jeśli utrzymuje się dłużej niż 3 miesiące- nie warto zwlekać tylko udać się do specjalisty. Najpierw warto odwiedzić ginekologa, który zleci badania krwi, wykazujące potencjalne nieprawidłowości np. podwyższony testosteron, androstendion. Jeśli zlecone badania wyjdą w normie, warto odwiedzić także dermatologa i trychologa. To właśnie ci specjaliści pomogą w ustabilizowaniu łoju skóry głowy, co może zmniejszyć wypadanie włosów.
Warto łykać suplementy złożone ze skrzypu, pokrzywy i żelaza- to właśnie te składniki pomogą w dojściu organizmu do siebie, ale tylko wtedy jeśli przyczyna nie jest poważna.

Zatrzymanie wypadania włosów

Wypadanie włosów po porodzie można skutecznie zahamować. Nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Szybko dobrane leczenie może pomóc zachować sporą liczbę włosów i nie doprowadzi do łysienia, którego skutki są bardzo przykre nie tylko dla wyglądu głowy, ale i psychiki łysiejącej osoby. O wiele łatwiej leczyć nadmierne wypadanie niż łyse obszary na głowie. W takich przypadkach jedyną skuteczną opcją jest przeszczep włosów.

Już w ciąży zadbaj o prawidłowe odżywanie i pielęgnację włosów i skóry głowy. Dbanie o tą strefę pozwoli uniknąć problemów po urodzeniu, wtedy kiedy hormony szaleją najbardziej. Jeśli nasz włos będzie miał dostarczaną odpowiednią ilość mikroelementów to będzie mocnym włosem- istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że po ciąży nie będzie trzeba martwić się wypadającymi włosami, a nasza bujna czupryna zostanie zachowana. Dbaj o siebie już dzisiaj.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Uratuj włosy po połogu