Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda zdrowy jadłospis

Zdrowy jadłospis w ciąży

Data publikacji 24 lutego 2021


Kobietom często wydaje się, że w ciąży mogą po prostu jeść za dwoje. Jest to dla nich kolejny plus błogosławionego stanu. Na ogół panie przez całe życie wszystkiego sobie odmawiają, by tylko zachować formę i utrzymać idealną w ich mniemaniu sylwetkę, więc gdy już zaczynają spodziewać się dziecka, od razu popuszczają sobie pasa. Ty zapewne też to przeżyłaś. Nawet jeśli do tej pory zdrowy jadłospis był dla ciebie czymś normalnym, po dostrzeżeniu dwóch magicznych kresek na teście ciążowym nieco sobie odpuściłaś. A musisz wiedzieć, że pomimo tego, iż twoje zapotrzebowanie kaloryczne w drugim i trzecim trymestrze rzeczywiście delikatnie wzrasta, to nie wzrasta ono aż tak bardzo, jak to się wszystkim wydaje. Dorzucenie jednej mniejszej przekąski do codziennego menu będzie dobrym pomysłem, ale codzienne zażeranie się słodyczami na wieczór na pewno nie wyjdzie ci na dobre. Zdrowy jadłospis to ten, który odżywia i ciebie, i twoje dziecko. Nawet jeśli więc nie za bardzo przejmujesz się tym, czy przytyjesz w ciąży czy nie, zważ na to, że twój tryb żywienia bezpośrednio oddziałuje teraz na rozwój maluszka, który powinien być dla ciebie priorytetem.

Ogólnie rzecz biorąc powinnaś po prostu się starać, by twoja codzienna dieta była zróżnicowana, zdrowa, ciekawa i kolorowa oraz by bazowała na pokarmach prostych i naturalnych. Nie kombinuj i nie staraj się teraz jeść zupełnie inaczej niż wcześniej, jeszcze przed ciążą. Jeżeli ty będziesz czuć się dobrze na swoim sposobie żywienia, twoje dziecko też to odczuje.

janluka.pl

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Uratuj włosy po połogu