Jak wykonać perfekcyjny makijaż weselny?

Wykonując makijaże okazjonalne, często pewnie skupiasz się nadmiernie na samej metodzie aplikacji poszczególnych kolorowych kosmetyków. A przecież cerę musisz najpierw do nich przygotować. Nawet makijaż na wesele wykonany przez doświadczoną wizażystkę potrafi źle się prezentować, jeżeli skóra jest wysuszona i ogólnie rzecz biorąc zaniedbana.

O prawidłowym przygotowaniu cery do makijażu powinnaś zacząć myśleć już na kilka miesięcy przed planowanym weselem. Mając jeszcze trochę czasu, jesteś w stanie zadbać o skórę i istotnie wpłynąć na jej stan i wygląd. A jednym z większych wrogów makijażu jest wyraźnie odwodniona cera, na której każdy podkład czy korektor będzie widoczny, gdyż zacznie podkreślać suche skórki. Wyprysków i innych niedoskonałości też należałoby się pozbyć przed imprezą. Jeżeli więc chcesz, by twój makijaż był idealny, zamiast testować kolejne podkłady i pudry, lepiej zmień swoją pielęgnację i to na niej najmocniej się skoncentruj.

Możesz wypróbować na sobie techniki stosowane w koreańskiej pielęgnacji cery. Jest ona nieco bardziej skomplikowana od tej typowej dla Europejek, ale działa dzięki temu dużo lepiej. Z takiej pielęgnacji nie musisz zresztą korzystać codziennie. Skoro zależy ci głównie na tym, by to twój przyszły makijaż na wesele uzyskał perfekcyjny wygląd, zajmij się specjalistycznymi zabiegami kosmetycznymi na mniej więcej miesiąc przed imprezą. Przede wszystkim staraj się jak najmocniej nawilżać twarz. Używaj do tego celu dobrych kremów i masek w płachcie.

pparty.pl

Redakcja szkolarodzenia.org.pl