Minimalistyczna spacerówka czy nowoczesny wózek spacerowy?

Na komfort codziennych spacerów z dzieckiem wpływa nie tylko pogoda, ale i rodzaj wózka, z jakiego będziesz korzystać. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem klasycznej spacerówki, możesz wybierać pomiędzy modelami podstawowymi i rozbudowanymi wózkami wyposażonymi w wiele przydatnych funkcjonalności. Na który model się zdecydować? Za przykład może posłużyć wózek Quinny, a raczej dwa typy wózków tej popularnej marki – lekkie spacerówki i nowoczesne, wielofunkcyjne wózki spacerowe.

Wózki o minimalistycznej formie

Największym plusem tego typu konstrukcji jest ich rozmiar, waga i cena. Podstawowe modele wózków Quinny to właśnie tego typu konstrukcje. Zwykle wyróżnia je minimalistyczna forma, niewielkie kółka i brak dodatkowych systemów wpływających na komfort codziennego użytkowania. Takie wózki mają uproszczoną konstrukcję, dzięki czemu są lekkie, ale i mniej funkcjonalne. Najczęściej pozbawione są dodatkowego kosza zakupowego, płynnego systemu regulacji oparcia, podnóżka czy poręczy. Dla przykładu minimalistyczny wózek Quinny z serii Yezz został wyposażony w zestaw niewielkich kółek, przez co jego prowadzenie po nierównej nawierzchni może być mniej komfortowe. Taka konstrukcja sprawdzi się w mieście, ale w terenie może sprawiać problemy.

Zaawansowane wózki spacerowe

W sprzedaży, obok spacerówek o mocno uproszczonej konstrukcji, znajdziemy również zaawansowane, wielofunkcyjne modele wózków spacerowych wyposażonych w wiele użytecznych rozwiązań. Dla przykładu spacerowy wózek Quinny z serii Moodd został wyposażony w funkcję zmiany kierunku ustawienia siedziska. To na pozór zbędne rozwiązanie może okazać się jednak niezwykle przydatne. Zmiana ustawienia siedziska pozwoli osłonić dziecko od słońca lub wiatru. Zapewni również rodzicowi możliwość stałego obserwowania dziecka podczas prowadzenia wózka, co będzie szczególnie przydatne w przypadku najmłodszych dzieci. Zaawansowane modele wózków Quinny zostały wyposażone w możliwość ustawienia siedziska w pozycji leżącej, co zwiększy komfort dziecka, które zasnęło podczas spaceru. Standardowo posiadają także większe kółka, przez co ich prowadzenie jest wygodniejsze, również w trudnym terenie.

Zanim zdecydujesz się na zakup spacerówki, sprecyzuj swoje oczekiwania i potrzeby. Oczywiście uproszczone konstrukcje wózków są tańsze, ale zaawansowane modele spacerówek oferują wiele rozwiązań, które mogą wpłynąć na Twój komfort oraz wygodę Twojego dziecka. W przypadku nowoczesnych wózków Quinny takimi dodatkowymi atutami jest przede wszystkim większy zakres możliwych regulacji oraz obecność dużych, amortyzowanych kółek.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.