Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Depilacja laserowa

Depilacja laserowa – czy naprawdę warto? Co każda mama powinna wiedzieć przed zabiegiem?

Data publikacji 30 listopada 2021

Bez depilacji nie mogłaby się obejść żadna kobieta. Przecież to właśnie dzięki niej, płeć piękna może prezentować swoje walory w spódniczkach, krótkich spodenkach. Depilacja jest popularna i pewnie tak pozostanie. Co za tym idzie, metod pozbycia się niechcianego owłosienia jest naprawdę wiele. Zdecydowana większość kobiet stawia na depilację woskiem bądź sam depilator. Niemniej, kobiety coraz częściej wybierają zabieg laserowy. Dlaczego?

Jak wygląda depilacja woskiem?

Dzięki depilacji woskiem można pozbyć się niechcianego owłosienia na 3-5 tygodni z takich miejsc jak: pachy, nogi, okolice bikini czy klatka piersiowa. Można to zrobić w pojedynkę bądź zgłosić się do profesjonalisty. Co do zalet, to by było na tyle. Jeżeli chodzi o mniej przyjemne strony, to ta forma zabiegu wiąże się z bólem. Podczas depilacji wykorzystuje się wosk. Jest on podgrzewany, a następnie rozprowadzany na wybranej partii ciała. Oczywiście, zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Wosk przykleja się do nich, a gdy zastygnie jest zrywany (wraz z niechcianym owłosieniem i ich cebulkami) w przeciwnym kierunku. Jak można się słusznie domyślać, odrywaniu wosku towarzyszy spory dyskomfort. Efekt depilacji woskiem jest dłuższy od tradycyjnej depilacji maszynką. Mimo wszystko, jest wciąż metodą nietrwałą.

– Zabieg depilacji woskiem przebiega właśnie w taki sposób. Część pacjentów może nie znieść towarzyszącego bólu, który nie kończy się na jednym zabiegu. Depilację woskiem należy powtarzać co 3-5 tygodni. Dyskomfort w postaci bólu, może skutecznie zniechęcić do dalszych zabiegów. Warto mieć na uwadze, że nie jest to zabieg dla każdego. O tej metodzie powinny zapomnieć osoby ze świeżą opalenizną, a także bardzo wrażliwą skórą, chore na łuszczyce czy z tendencją do pękających naczynek. – mówi kosmetolog Sara Sendorek z Kliniki VESUNA.

A może laser?

Depilacja laserowa cieszy się sporym zainteresowaniem i to z bardzo prostego powodu, pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia z niemal każdej partii ciała. Ile zabiegów potrzeba, aby osiągnąć zamierzony efekt? Cóż, wystarczy 5-6 zabiegów, aby pacjent mógł się cieszyć gładką skórą przez długi czas.

– Ogromną korzyścią depilacji laserowej jest jej skuteczność. Warto zaznaczyć, że ten rodzaj depilacji nie prowadzi do powstania stanów zapalnych, wrastania włosków. Właśnie dla osób borykających się z tym problemem, jest doskonałym rozwiązaniem. Owłosienie jest usuwane na stałe. Z tego powodu jest to alternatywa dla kobiet, które cierpią z powodu hirsutyzmu – zaznacza kosmetolog Sara Sendorek.

Metoda laserowa – jak przebiega?

Istotą zabiegu depilacji laserowej jest wiązka, to właśnie za jej pomocą przeprowadza się zabieg. Wiązka jest pochłaniana przez barwnik (tzw. melaninę). Konsekwencją czego, jest usunięcie macierzy włosa. Jest to możliwe jedynie podczas aktywnej fazy wzrostu włosa, będącej jedyną częścią owłosienia. W tym czasie reszta włosów znajduje się w fazie spoczynku lub inwolacji. Co za tym idzie, zabieg należy powtórzyć w kilku seriach, czyli około 5-6 zabiegów, powtarzanych co 6-8 tygodni.

depilacja

Depilacja laserowa Kraków, a inne miasta w Polsce

Depilacja laserowa w Krakowie, tak jak i w innych miastach w Polsce najczęściej przebiega podobnie. Różnić je może efektywność. Gabinety medycyny estetycznej rozsiane po całej Polsce mają różny sprzęt. Gdzie inny sprzęt, to i efekty mogą być inne. Zatem, jak wygląda depilacja laserowa w Krakowie? Jaki sprzęt jest wykorzystywany?

–  Jaki sprzęt jest wykorzystywany podczas depilacji laserowej w Krakowie? W krakowskiej

Klinice VESUNA depilację laserową przeprowadzamy za pomocą innowacyjnego lasera

diodowego PALOMAR VECTUSTM. W tym miejscu musze się pochwalić, zabieg na tym

urządzeniu wprowadziliśmy jako pierwsi w kraju. Urządzenie uzyskało certyfikat wydany

przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA. Tym samym potwierdzając jego

skuteczność, efektywność i bezpieczeństwo. W trakcie pierwszego zabiegu, laser pozwala na

usunięcie blisko 30% owłosienia. Dbając o komfort pacjentów Kliniki VESUNA podczas

zabiegu wykorzystujemy również urządzenie chłodzące CRYO 6 Derma Cooler, które

zdecydowanie minimalizuje odczucia bóle w trakcie zabiegu. – dodaje kosmetolog Sara

Sendorek.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Uratuj włosy po połogu