Koniec z leżeniem

Małe dziecko nie myśli wcale o odkrywaniu świata. Ono nawet nie wie kim i gdzie jest, a co tutaj mówić o reszcie. Początkowe dni i tygodnie życia pociecha spędza na spaniu i jedzeniu. W miarę upływu czasu zaczyna jednak mieć coraz więcej siły i coraz mniej czasu poświęca na sen. Staje się coraz bardziej ruchliwe i ciekawe tego, co je otacza. Jest to czas na przyjęcie innej pozycji niż tej leżącej. Pełzanie, próby wstania – każdy z nas kiedyś tak zaczynał.

Raczkowanie

Kolejnym etapem jest raczkowanie i coraz to bardziej odważne eskapady po pokoju. Pajacyki odchodzą w odstawkę i pojawia się czas na pierwsze buty dziecka. Do opanowania sztuki samodzielnego chodzenia jeszcze daleka droga, ale nie obejdzie się bez odpowiedniego przygotowania. Bardzo ważne jest to, aby wybrane buty były wygodne. Wiele rodziców ma tendencje do kupowania oczami, a kwestia komfortu użytkowania schodzi na dalszy plan. Rzeczywiście sklepowe półki wręcz uginają się pod naporem różnego typu bucików dla najmłodszych, które same w sobie wyglądają ślicznie, ale nie to jest tutaj najważniejsze. Stopy małego dziecka są bardzo wrażliwe na bodźce. Ważne jest to, aby dobrze przygotować je do dłuższych wędrówek, nawet jeśli pociecha jeszcze sama nie chodzi. Najlepiej jest kupować buty zgodnie z wytycznymi producenta, czyli opierając się na wieku dziecka i jego potrzebach.

Buty dla dziecka

Obecnie nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem dla swojego dziecka odpowiednich butów, nawet jeśli mają być to te pierwsze w jego życiu. Kupowanie pierwszych lepszych nie jest jednak najlepszym pomysłem. Powinien być to przemyślany wybór. Dla siebie też przecież kupujemy obuwie, kierując się konkretnymi wymogami i oczekiwaniami. Dziecko tez a swoje potrzeby, tyle tylko że nie jest w stanie ich jeszcze wyrazić słowami na początku swojego życia. Zadaniem rodzica jest dopasowanie tych najlepszych, które spełnia swoje zadanie idealnie. Najważniejsza jest oczywiście wygoda i to powinna być kwestia priorytetowa podczas kupowania nie tylko butów dla dziecka, ale też ubrań. Należy zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zostało wykonane obuwie. Nie mogą to być jakieś sztuczne tworzywa, które pochodzą z niewiadomego źródła. Warto kupić buty dla dziecka w sklepie dedykowanym najmłodszym. Wówczas mamy pewność, że w asortymencie są produkty rzeczywiście nadające się do użytku przez najmłodszych. W przeciwnym razie jakość obuwia może stać pod dużym znakiem zapytania. Nie mówiąc już o tanich, chińskich butach masowej produkcji. Z takim zakupem trzeba być bardzo ostrożnym.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.