Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko

Jak wybrać leżaczek dziecięcy?

Data publikacji 7 listopada 2019


Leżaczek dziecięcy to bez wątpienie mebel, który musi się znaleźć na wyposażeniu domu rodziców małego człowieczka. Służy on nie tylko wypoczynkowi maluszka, ale również rozrywce i jako urządzenie lekkie i przenośne jest czasem wybawieniem dla mam chcących mieć swoją pociechę zawsze na oku.

Jak jednak wybrać odpowiedni leżaczek dla naszego dziecka?

Rynek oferuje nam tyle możliwości, że próbując kupić coś odpowiedniego można dostać prawdziwego zawrotu głowy. W sprzedaży możemy znaleźć leżaczki z funkcją bujania oraz takie, które bardzo przypominają miniaturki leżaków przeznaczonych dla dorosłych. Większość modeli wyposażona jest w przystawki umożliwiające zawieszenie na nich ulubionych zabawek dziecka. Naturalnie zwykle wraz z leżaczkiem dostajemy również komplet zabawek do zawieszenia, które tematycznie pasują do samego mebelka.
Dla rodziców chcących mieć odrobinę spokoju, dostępne są leżaczki wyposażone w specjalne urządzenia, które po włączeniu same bujają naszą pociechę. Te modele są zwykle najdroższe, ale potrafią okazać się bardzo praktycznym rozwiązaniem i niesamowitą pomocą podczas wykonywania codziennych obowiązków. Dzieci bardzo lubią się bujać i zwykle nie zrobi im różnicy, że ich bujaczek napędzany jest przez maszynę, a nie przez siłę mięśni mamy albo taty. Najważniejsze żeby rodzice byli tylko w pobliżu, najlepiej w zasięgu wzroku malucha, co pozytywnie wpływa na jego poczucie bezpieczeństwa.

Wybór właściwego leżaka

Wiele modeli, o ile nie większość, oferuje także możliwość włączenia kilku melodyjek, które w założeniu mają umilać czas dzieciom. Chociaż może się to wydawać całkiem rozsądne i przemyślane rozwiązanie to po pewnym czasie może się okazać, że ulubione melodyjki stały się już nie do zniesienia zarówno dla malucha jak i dla jego rodzica. W tych przypadkach opcja grającego leżaczka okazuje się całkowicie nieprzydatna.
Podczas wyboru właściwego leżaczka trzeba się również zastanowić, czy zamierzamy karmić dziecko podczas gdy będzie się ono relaksować w tym mebelku. W sklepach można znaleźć leżaki ze specjalnymi przystawkami, stoliczkami do karmienia. Ma to swoje zalety, jednak warto zdawać sobie sprawę, że leżaczek to mebel dość niski i sam proces karmienia może okazać się niewygodny dla rodzica. Być może lepszym rozwiązaniem będzie dodatkowe zakupienie także specjalnego krzesełka do karmienia, dzięki któremu ten proces będzie przebiegał zdecydowanie przyjemniej.
Kupując leżaczek dla dziecka trzeba też zwrócić uwagę na jego inne parametry jak na przykład dopuszczalna waga malucha.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Półśpiochy niemowlece