Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko kosmetyki dla dzieci

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki dla dzieci?

Data publikacji 28 grudnia 2021

Kosmetyki dla dzieci to ważny temat, który zainteresuje niejednego rodzica – zarówno obecnego, jak i przyszłego. Jak właściwie wybrać produkty, które zapewnią naszym milusińskim zdrowie i komfort w pierwszych latach życia? Czego należy unikać? Ten tekst zawiera kilka porad odnośnie tego, na co zwracać uwagę podczas kupowania kosmetyków dla najmłodszych.

Bezpieczne kosmetyki dziecięce

Odpowiednie kosmetyki dla dziecka powinny cechować się delikatnością. Oznacza to, że warto zrezygnować ze wszelkich środków wysuszających skórę lub mogących naruszyć ją w inny sposób. W pierwszych latach życia jest ona wyjątkowo wrażliwa, przez co łatwo powstawać mogą podrażnienia. Z tych właśnie powodów należy odrzucić m.in. artykuły posiadające w swym składzie alkohol.

Warto również zadbać, aby kosmetyki dla dziecka były hipoalergiczne. Oznacza to, że pozbawione są substancji najczęściej powodujących reakcje alergiczne. Maluchy są najbardziej narażone na niepożądane ataki alergii, a w ich wieku ciężko rozpoznać ich źródło. Stosowanie produktów hipoalergicznych pomoże zminimalizować ryzyko pojawienia się uczulenia, a tym samym poprawi komfort bobasa. 

Przydatną wskazówką podczas zakupów okaże się również posiadanie atestu przez niektóre produkty. Odpowiedni certyfikat wystawiony przez np. Centrum Zdrowia Dziecka lub Instytut Matki i Dziecka świadczy o tym, że dany kosmetyk jest odpowiedni dla maluchów. Oczywiście nadal warto zapoznać się dokładnie z jego przeznaczeniem i składem, ale rekomendacje instytucji nie pozostają bez znaczenia.

Dotychczas omówiliśmy cechy pożądane w przypadku kosmetyków dla dzieci, ale pozostaje jeszcze pytanie: które konkretnie typy warto zakupić?

Kosmetyki przydatne dla najmłodszych dzieci

Zakup kosmetyków dla niemowląt nie powinien kończyć się na jednym lub dwóch produktach. Do odpowiedniej pielęgnacji przyda się kilka typów artykułów, które wyjdą naprzeciw wyzwaniom związanym z opieką nad dzieckiem. Wiele z nich znaleźć można w sklepach sieci https://www.kaufland.pl/

Oto rodzaje kosmetyków, które przydadzą się podczas opieki nad niemowlakiem:

  • Krem zapobiegający odparzeniom – skóra dzieci jest o wiele delikatniejsza i cieńsza niż w przypadku dorosłych. Może łatwo ulec podrażnieniom, zwłaszcza w miejscach intymnych. Aby temu zapobiec, dobrze jest zawczasu wyposażyć się w odpowiedni krem.
  • Nawilżająca emulsja lub płyn do kąpieli – odpowiednie nawilżenie skóry jest bardzo ważne, gdy mówimy o noworodkach. Warto jest zatem kupić kosmetyki do kąpieli o właściwościach natłuszczających.
  • Krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem – wpływ promieni słonecznych na skórę małego dziecka potrafi być zgubny, dlatego należy mu przeciwdziałać. Nie tyczy się to jedynie okresu letniego, a każdej sytuacji, w której maluch wystawiony jest na działanie słońca.

Kilka porad zebranych w tym tekście powinno ułatwić dokonanie właściwych zakupów. W pierwszych latach życia człowiek jest szczególnie wrażliwy, dlatego należy zapewnić mu maksymalną dozę opieki. Jej ważnym elementem jest oczywiście higiena, od której zależy zdrowie i samopoczucie malucha. Nie zaniedbujmy jej, a zapewnimy dzieciom szczęśliwy i bezpieczny start!

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Półśpiochy niemowlece