Kupić czy nie kupić?

Nauka chodzenia z pewnością nie jest czymś łatwym. Tym bardziej dla małego dziecka, które nawet nie wie kim jest i gdzie się znajduje. Małe pociechy interesują się tylko tym, żeby spać w wygodnym miejscu i w komfortowych warunkach oraz najeść się do syta, gdy tylko wystąpi taka potrzeba. Matka jest na każde zawołanie. Podobnie zresztą jak w przyszłych dniach, tygodniach, miesiącach i nawet latach.

Wspomaganie rozwoju dziecka

Po spędzaniu wielu godzin w pozycji leżącej, przychodzi czas na wiercenie się i próby wstania. Potem jest pełzanie i raczkowanie. Do opanowania nauki poruszania się na nogach jeszcze daleka droga. Można wspomóc rozwój swojego dziecka, kupując jeździki i pchacze, których w sklepach jest cała masa. Można przebierać w kolorach, wzorach, rozmiarach, designie itd. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, a raczej rodzice znajdą dla swojego pociechy. Jedni uważają, że dziecko może się bez nich objeść i tak bez trudu nauczyć się chodzić. Oczywiście nie jest to nic niezbędnego i rzeczywiście można bez problemu nauczyć się chodzić bez jakichkolwiek gadżetów. Całe wieki tak przecież robiono i każdy jakoś potrafi chodzić. Nie zmienia to jednak faktu, że takie jeździki i pchacze są dużym ułatwieniem i może nawet czymś w rodzaju większego bezpieczeństwa.

Gadżety na chwile

Jeśli rodzice chcą sprezentować dziecku takie pchacz, to jak najbardziej warto. Problem jest tylko w tym, że nie ma potem co zrobić z takim gadżetem. Dziecko przecież szybko wyrasta z niego i już go więcej nie potrzebuje. Jeśli ktoś może dać taki pchacz innemu dziecku czy chociaż odsprzedać go, to jest w lepszej sytuacji. Na szczęście takie jeździki nie są drogie i nie ma przecież potrzeby kupowania jakiś kosztownych modeli z wieloma dodatkami, które są zbędne. Chodzi tutaj przecież o pomoc w nauce a nie o jakiś stylowy i modny jeździk, którym chcemy się pochwalić przed innymi. Można też zdecydować się na zakup używanego pchacza, których też nie brakuje. Można je wyszukać chociażby w Internecie. Nawet na popularnych portalach typu Allegro czy OLX są dostępne ogłoszenia z tego typu gadżetami dla najmłodszych. Wiele z nich jest w bardzo dobrym stanie, więc jeśli nie musimy mieć nowego, nie ma sensu przepłacać i warto skorzystać z takiej oferty. Jest to duża oszczędność pieniędzy. Oczywiście jeśli komuś zależy na nowym jeździku, to może sprezentować swojemu podopiecznemu nowy model, nawet w wersji interaktywnej, czyli śpiewający, z przyciskami, uczący nowych słów czy liczb. Jest to wówczas wielofunkcyjna zabawka, która pochłonie dziecko na długi czas.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl