Koszule do karmienia – rodzaje dekoltu

To, jak ważna jest wygoda podczas karmienia piersią, potwierdzi każda mama. Tylko jaką koszulę wybrać? W dzisiejszych czasach producenci proponują różne rozwiązania ułatwiające kamienie. Opisaliśmy każde z nich.

Guziczki

Koszula z guziczkami na środku to jedna z najpopularniejszych wersji koszul do karmienia. Używana była już przez nasze babcie i ma swoje ważne zalety. Można w niej łatwo dostać się do obu piersi, ale trzeba odpiąć wystarczającą liczbę guziczków. Jeśli odepniemy za mało, karmienie z żadnej strony nie będzie przyjemne. Z tego powodu nieco lepszą opcją są koszule z guziczkami po bokach, które są umiejscowione tak, aby korzystanie z obu piersi było wygodne. Warto też zapomnieć, że koszule z guzikami mają swój wyjątkowy, klasyczny charakter.

Suwaki

Bardziej nowoczesny dekolt mają koszule do karmienia z suwakiem. Są to przeważnie modele rozpinane w całości, które nierzadko służą młodej mamie również jako narzutki lub szlafroki.

Inną wersją dekoltu z suwakami jest typowa koszula do karmienia z suwakami po bokach. To jedna z najwygodniejszych opcji, bo nawet bardzo zmęczona mama nie będzie się męczyć ani z odpięciem, ani z zapięciem koszuli. Potencjalną wadą koszul z suwakami może być wcinanie się materiału do ekspresu. Problem ten nie powinien jednak występować, jeśli koszula jest dobrej jakości.

Dekolt z kieszonką

Koszula z tzw. kieszonką lub rozcięciem wygląda jak standardowa piżama. Jej sekret tkwi jednak w szczegółach. Wystarczy delikatnie odchylić wierzchnią warstwę dekoltu, aby dostać się do piersi. Sposób ten jest wygodny, chociaż może okazać się problematyczny np. jeśli dziecko już jest na naszych rękach. Wyjęcie biustu z kieszonki może wymagać użycia obu dłoni.

Dekolt kopertowy

Koszula do karmienia z kopertowym dekoltem to kolejna klasyczna propozycja. Aby dostać się do piersi, nie trzeba nic odpinać, ale konieczne jest wyciągnięcie biustu spod materiału. Dekolt uszyty jest w taki sposób, by nie sprawiało to problemu. Wiele zależy też od wprawy mamy.

Pamiętaj, aby kupować koszule nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale też uszyte z tkanin bezpiecznych dla dziecka. Więcej propozycji dla mam znajdziesz na https://missisleepy.pl/koszula-do-karmienia

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.