Zabawki dla dzieci w wieku 12-18 miesięcy – jak wybrać prezent?

Dzieci w przedziale między 12-18 miesięcy chłoną otaczający ich świat w niesamowicie szybkim tempie. Należy więc wykorzystać ten moment na to, by nauczyć je jak najwięcej. Oczywiście edukacja przez zabawę jest najlepszym możliwym sposobem, ponieważ nie jesteśmy w stanie dotrzeć inną metodą do malucha, które jeszcze nie mówi – nie wspominając nawet o czytaniu, czy liczeniu.

Jak zatem to zrobić? Poprzez zabawki dla dzieci w wieku 12-18 miesięcy (dostępne m.in. w sklepie https://ene-due.eu/pol_m_Wg-wieku_zabawki-12-18-miesiecy-283.html). W sklepach znajdziemy jednak tak wiele zróżnicowanych opcji, że ciężko podjąć ostateczną decyzję w krótkim czasie. Jak zatem należy to zrobić? Przygotowaliśmy krótki materiał, który może nie wskaże Ci konkretnego produktu, lecz na pewno rozjaśni drogę, by wyselekcjonować z listy zabawek dużo mniej propozycji. To z pewnością ułatwi proces zakupowy.

Postaw na jakość

Dzieci kochają testować swoje akcesoria i gadżety. Zabawki dla dzieci w wieku 12-18 miesięcy powinny zatem pochodzić od renomowanych producentów, którzy przykładają szczególną uwagę do zastosowania wysokiej klasy surowców i starają się zachować maksymalną dbałość o detale. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia zabawki i próba połknięcia drobnych elementów są ograniczone do minimum, natomiast samo umieszczenie zabawki w ustach nie grozi wystąpieniem ostrej reakcji alergicznej spowodowanej niską jakością lakieru lub farby – co nie znaczy, że dziecko powinno tak robić.

Zabawki dla chłopców i dziewczynek

Przejdźmy do tego, jak powinny wyglądać zabawki dla dzieci w wieku 12-18 miesięcy z nastawieniem na chłopców. Maluchy w tym wieku nie mają w większości przypadku określonych upodobań, które kształtują się dopiero w późniejszym czasie. Czym zatem różnią się zabawki dla dzieci w wieku 12-18 miesięcy dla chłopców? Zazwyczaj jedynie jest to kolor (np. niebieski lub zielony) i ewentualnie motyw przewodni nawiązujący do typowych zainteresowań chłopców (np. samochodów). Z kolei produkty dedykowane dziewczynkom mają zazwyczaj kolor różowy i grafikę, której motywem są księżniczki. W obydwu przypadkach niezawodnym rozwiązaniem są postacie z kreskówek.

Zabawki interaktywne

Będąc przy jakichkolwiek produktach dla maluchów, nie można nie wspomnieć, że zabawki dla dzieci w wieku 12-18 miesięcy mogą być interaktywne. Z pewnością spotęguje to frajdę z samej zabawy, która sprawi, że pociechy będą o wiele chętniej wracać do ulubionej zabawki, a co za tym idzie, będzie przyswajać oferowaną wiedzę. Technologia oferuje nam wspaniałe możliwości, które jeszcze do niedawna nie były dostępne dla wszystkich. Warto zatem z tego skorzystać w sposób satysfakcjonujący.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl