Jedyne w swoim rodzaju klocki konstrukcyjne Loowi

Umysł dziecka jest ciekawy świata. Od najmłodszych lat warto tak go wspierać, żeby nigdy się nie nudził. Nauka może odbywać się poprzez zabawę, jest to proces znacznie przyjemniejszy dla malucha, w czasie którego może dowiedzieć się o otaczającym go świecie wielu rzeczy. Pomocne w budowaniu tego świata oczami dziecka mogą być klocki konstrukcyjne Loowi (można kupić je w wielu sklepach internetowych, takich jak np. https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Klocki-konstrukcyjne_Klocki-Loowi-212.html). Obecnie w sklepach z zabawkami nie brakuje takich klocków, które mają one niepowtarzalny kształt, poszczególne elementy zestawu mogą łączyć się na wiele sposobów, tworząc nie tylko budowle, garaże, ale także zwierzęta czy ludzi. Dają one znacznie więcej możliwości. Ich intensywne kolory przyciągają uwagę malucha, dzięki nim poznają barwy, uczą się je łączyć w ten sposób, żeby do siebie pasowały. Tematy tych zestawów dotykają wszystkich obszarów z życia dziecka, ich kupno więc wspiera nie tylko umysł, pozwala maluchowi na poradzenie sobie z negatywnymi emocjami.

Gdzie szukać takich zestawów klocków?

Inspiracji na prezent dla maluszka mogą dostarczyć przede wszystkim sklepy z zabawkami internetowe, warto szukać tam kloców konstrukcyjnych Loowi oraz innych zestawów, które będą aktywnie wspierać jego rozwój niezależnie od wieku dziecka. Kupując oryginalne zestawy, można liczyć na to, że nie zrobią one krzywdy dziecku. Szczególnie jeśli prezent ma być przeznaczony dla niemowlaka, trzeba zadbać o to, żeby prawidłowo wybrać taki podarunek, powinien on być dostosowany do wieku dziecka. Klocki konstrukcyjne Loowi przeznaczone są dla dzieci powyżej trzech lat, jest to wiek, od którego maluchy zaczynają interesować się zabawą klockami różnego typu. Dla mniejszych pociech można dobrać inne zestawy, na przykład duże klocki drewniane.

Dlaczego warto dołączyć je do innych zabawek w pokoju dziecka?

Przyglądając się klockom konstrukcyjnym Loowi, ma się wrażenie, że zostały one stworzone do tego, żeby rozwijać wyobraźnię. Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, dlatego wyposażając pokój w te zestawy, można liczyć na to, że dziecko spędzi wiele godzin na budowaniu tego wszystkiego, co go interesuje. Dzięki temu, że są duże, pozwalają na tworzenie konstrukcji o imponujących rozmiarach. Klocki konstrukcyjne Loowi pakowane są też do pudełek, ich obecność to szansa na to, że w pokoju dziecka zawsze będzie porządek po skończonej zabawie. Mają one przykrywkę i funkcjonalną rączkę, takie opakowania są stworzone po to, żeby można było ulubione zestawy zawsze mieć przy sobie, przenosić z pokoju do pokoju, a także zabrać ze sobą w podróż.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl