Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko

Nauka poprzez zabawę

Data publikacji 22 listopada 2019


Dziecko samo w sobie jest bardzo zainteresowane tym, co go otacza i zwykle nie trzeba żadnych dodatkowych bodźców do tego, aby się rozwijało. Na próżno zdadzą się jakieś wyrafinowane zabawki z wysokiej półki cenowej.

Tradycyjne zabawki

Dzieci uwielbiają prostotę i chociaż nie mogą odwrócić wzroku od nowoczesnych zabawek, które mienią się kolorami i zawierają różne elementy, to nic nie zastąpi tradycyjnych zabawek typu klocki i puzzle. Każdy rodzic doskonale wie, jak to jest podczas zakupów w sklepie, gdzie są zabawki. Obecnie są one praktycznie wszędzie, wiec nawet wizyta w markecie po jedzenie kończy się tym, że dziecko opuszcza sklep z nową zabawką. Sklepowe półki wręcz uginają się pod naporem różnego typu zabawek i gadżetów, a dzieci zwabione ich wyglądem pragną mieć je w swoim domu. Nawet po kupieniu takiej zabawki i dużej fascynacji nią ze strony dziecka, kończy ona szybko w kącie. Take kiczowate zabawki bardzo szybko nudzą pociechy. Znacznie większa stymulacja rozwoju dziecka obserwowana jest w przypadku zwykłych zabawek, chociażby takich drewnianych. Wracają one na nowo do łask. Są ekologiczne, przyjazne dla środowiska, nie zawierają żadnych ostrych i małych elementów. Dziecko ma szansę na pobudzenie wyobraźni, a to wspiera jego rozwój.

Interaktywne zabawki

Tak naprawdę to jest wiele sposobów na stymulowanie rozwoju swojego podopiecznego i nie trzeba wcale sięgać po jakieś drogie gadżety w postaci interaktywnych zabawek. Oczywiście są one jak najbardziej wskazane i znacznie lepsze niż jakaś kolejna lalka barbie. Taka interaktywna zabawka może uczyć nowych słów, całych zdań, liter, liczb czy nawet języka obcego. Możliwości jest naprawdę dużo. Może być to nawet interaktywny miś do przytulania, samochód czy jeździk. Najprostszym sposobem na wspieranie rozwoju dziecka jest wspólne czytanie. To wspaniały sposób na naukę i to pod wieloma katami i jeszcze na zacieśnianie więzi między rodzicem a maluchem. Nic tak nie cieszy jak nowe kredki, puzzle czy klocki. Ważne jest to, aby dobierać zabawki dla dziecka w oparciu o jego wiek i możliwości. Jeśli pociecha nie będzie wiedziała, jak używać danej rzeczy, na próżno liczyć na to, że będzie się nią interesowało. Należy mieć to na uwadze przy wyborze zabawek. Na opakowaniu bardzo często jest informacja dotycząca tego, dla jakiego przedziału wiekowego jest skierowany dany produkt. Inne potrzeby, zainteresowania i preferencje ma dwuletnie dziecko niż pięciolatek czy dziesięciolatek. Zabawka ma nie tylko bawić, ale też uczyć, o czym każdy rodzic powinien wiedzieć i zawsze o tym pamiętać.

Redakcja szkolarodzenia.org.pl

Nasza redakcja składa się ze specjalistów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się rodzicielstwem i dbaniem o dobro matki i dziecka. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestiach przede wszystkim ciąży i parentingu, ale doradzamy też w sprawach związanych z chociażby urodą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Półśpiochy niemowlece